Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy, szczególnie istotne na trasie Legnica – Wrocław

W niedzielę 3 września wchodzi w życie kwartalna korekta rozkładu jazdy kolei. Dla legniczan szczególnie odczuwalne mogą być prace na linii między Wrocławiem Głównym a Legnicą. Na odcinku Środa Śląska – Miękinia przez dwa miesiące ruch będzie prowadzony tylko po jednym torze.

Odjazdy pociągów zostaną skorygowane o kilka lub kilkanaście minut. Dojdzie też do kilku innych zmian w rozkładzie, na przykład pociąg przyspieszony na odcinku Legnica – Wrocław pojedzie jako osobowy (69157 Wrocław – Zgorzelec), natomiast osobowy zostanie przyspieszony, a więc nie zatrzyma się na wszystkich stacjach (69157 Wrocław – Lubań Śl.).

Między Wrocławiem Głównym a Legnicą przez dwa miesiące ruch będzie prowadzony tylko po jednym torze – mówi Bartłomiej Rodak. FOT. ARCH.

– Do tego zmusza nas zamknięcie jednego toru na odcinku między Miękinią a Środą Śląską. Dlatego też tradycyjnie proszę wszystkich podróżnych o zapoznanie się z rozkładem jazdy przed poniedziałkowym wyruszeniem do pracy czy szkoły – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Góra i Syców to miejscowości, do których od jutra można będzie dojechać na bilecie Kolei Dolnośląskich.

Połączenie pasażerskie do Góry wraca po 21 latach przerwy. Tutejsza stacja była kiedyś kolejowym węzłem przesiadkowym, do którego można było dotrzeć m.in. ze Ścinawy, Głogowa i Leszna. Długo na powrót kolei czekali też mieszkańcy położonego na wschodzie województwa Sycowa. Od 3 września na obie stacje dotrzemy na pociągiem i zastępczym autobusem – na jednym bilecie KD.

Korekty w rozkładach jazdy wprowadza się również w związku z pracami prowadzonymi przez właściciela sieci kolejowej – PKP PLK. KD i tym razem będą musiały czasowo przeorganizować część połączeń.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie