Żywa szopka pod Legnicą już otwarta. W nowej zagrodzie, z nowymi mieszkańcami!

FOT. MG

Pomysłodawcą i twórcą żywej szopki w Grzymalinie jest mieszkaniec tej miejscowości Daniel Puzdrakiewicz. To od lat jego pasja, którą pielęgnuje i rozwija. W tym roku wśród nowych mieszkańców małego Betlejem w Grzymalinie są dwa  dwugarbne wielbłądy. Chcecie odwiedzić szopkę przed Wigilią dzwońcie pod numer 663 689 236.

W ubiegłym szopkę w Grzymalinie tworzyły przede wszystkim zwierzęta cudem uratowane przed śmiercią.

– Większość z nich udało nam się przekazać w dobre ręce, dlatego musieliśmy zadbać o nowych mieszkańców naszej szopki – mówi Daniel Puzdrakiewicz.

Ze „starej ekipy” pozostał kucyk Kasztanek, który może mówić o dużym szczęściu. Tuż obok niego wylądowała grupa paralotniarzy, zaprzyjaźnionych z panem Danielem, który jest również pilotem. Zwierzę, z powodu problemów z kończynami, nie mogło się ruszać.  

– Koledzy przekonali właściciela, by oddał mi kuca. Po trzech miesiącach naszej ciężkiej, wspólnej pracy kucyk zaczął galopować – opowiada Daniel Puzdrakiewicz.

W tym roku w Grzymalinie można zobaczyć także m.in. owce, kozy, kucyki, osiołki, krowę i wielbłądy. Te ostatnie niedawno stały się własnością pana Daniela. Żywa szopka cały czas powstaje, ale już można ją oglądać.

– Cały czas pracujemy, Świętą Rodzinę ustawimy pewnie dopiero w Wigilię, ale już serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Znajdujemy się w nowym miejscu, ale dzięki temu można nas dłużej odwiedzać, nawet do 20.00.  W ubiegłym roku mieliśmy trochę problemów z prądem, ale teraz stajenkę mam przy domu – mówi Daniel Puzdrakiewicz.

Żywa szopka znajduje się w Grzymalinie 82. Wstęp jest bezpłatny. Można wspomóc utrzymanie zwierząt wrzucając datek do skarbonki. Będzie otwarta także w pierwszym i drugim dniu świąt. Można ją odwiedzić także później, ale po uprzednim telefonicznym umówieniu się z panem Danielem, tel.: 663 689 236.

Zobacz zdjęcia szopki – kliknij kolejna cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie