Czystki w LPGK. Jarosław Rabczenko w radzie nadzorczej spółki

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma nową radę nadzorczą. To pokłosie zmiany władzy w mieście, które jest 100-procentowym właścicielem spółki.

Walne Zgromadzenie odwołało z rady nadzorczej Ludmiłę Kubicką – Sopel, Tomasza Strojka i Marka Kowalika, a więc ludzi byłego prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

W nowej radzie zasiądą: Ireneusz Oszczęda, Lesław Niziński, Jarosław Rabczenko oraz dwóch przedstawicieli załogi: Iwona Pundyk i Paweł Swobodziński.

Uwagę zwraca nominacja Jarosława Rabczenki, zaufanego współpracownika prezydenta Macieja Kupaja. W dwóch poprzednich kadencjach razem zasiadali w radzie miejskiej będąc liderami klubu Koalicji Obywatelskiej i głównymi oponentami Tadeusza Krzakowskiego. Rabczenko dwukrotnie – w 2014 i 2018 r. bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta Legnicy.

Jarosław Rabczenko. Fot. red

W kwietniowych wyborach wywalczył mandat radnego sejmiku dolnośląskiego, a następnie otrzymał stanowisko członka zarządu województwa, w którym odpowiada za kulturę i służbę zdrowia.

Pierwszą decyzją nowej rady nadzorczej będzie zapewne odwołanie prezesa Bogusława Grabonia. Kto zajmie jego miejsce i podejmie się misji postawienia spółki na nogi? Tego jeszcze nie wiadomo. Prawdopodobnie nowego prezesa wyłoni konkurs.

W poniedziałek doszło również do zmian w Legnickiem Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Przeczytaj także

Nowe na stronie