spot_img

Legnica: Pijany Ukrainiec śmiertelnie potrącił 21-letnią kobietę. Uciekał przed policją

Legniccy policjanci około godz. 7.30 otrzymali zgłoszenie, dotyczące pijanego kierowcy, który jechał ulicą Wielogórską. Patrol znajdujący się w pobliżu natychmiast udał się we wskazane miejsce. Policjanci zauważali poszukiwanego forda focusa na ul. Jaworzyńskiej. Niestety kierowca nie zareagował na policyjne sygnały i nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając potrącił idącą ulicą 21-latkę. Mimo reanimacji kobieta zmarła. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Uciekający kierowca jadąc od strony ulicy Wielogórskiej wjechał na rondo na ul. Jaworzyńskiej i z pasa w kierunku Jawora wjechał w ulicę Fiołkowej, którą szła 21-latka.

– Uciekając kierowca forda focusa łamał przepisy ruchu drogowego. Z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi potrącił idącą tamtędy kobietę. Zatrzymał się dopiero po uderzeniu w zaparkowane przy posesjach auta. Mimo natychmiastowej, podjętej przez policjantów reanimacji, kobieta zmarła – powiedziała nam komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po przebadaniu okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu. Dwaj pasażerowie forda trafili do szpitala, badaniom poddany zostanie także kierowca. Cała trójka to – jak nieoficjalnie wiadomo –  obywatele Ukrainy.

Mieszkańcy osiedla Sienkiewicza od lat walczą o chodniki, zasypując magistrat wnioskami i petycjami w tej sprawie. Władze Legnicy dotychczas pozostawały głuche na ich prośby.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie