Legniczanin w zarządzie województwa – kim jest Jarosław Rabczenko?

Po wtorkowej sesji sejmiku wojewódzkiego wiadomo już, że władzę na Dolnym Śląsku sprawować będzie szeroka koalicja – KO, PL 2050, PSL i Bezpartyjni Samorządowcy. Na czele nowego zarządu województwa stanął Paweł Gancarz z PSL. Znalazł się w nim również legniczanin, Jarosław Rabczenko.

46-letni polityk jest pierwszym w historii legniczaninem, który zasiądzie we władzach województwa dolnośląskiego. Jarosław Rabczenko, jako członek zarządu prawdopodobnie będzie odpowiadał za kulturę.

Kim jest nowy członek zarządu województwa z Legnicy?

Jarosław Rabczenko to absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy. Ukończył studia w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Menedżerskie Studia Podyplomowe Zarządzania Firmą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W latach 2003–2016 pracował w marszałkowskiej spółce ARLEG. W ostatnich latach prowadził własną działalność gospodarczą.

Jarosław Rabczenko jest członkiem Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczącym miejskich struktur tej partii. Przez dwie kadencje (2014-2023) zasiadał w legnickiej radzie miejskiej. W latach 2018-2021 był jej przewodniczącym. W 2014 i 2018 r. ubiegał się w Legnicy o prezydenturę. Za każdym razem przegrywał jednak w drugiej turze z Tadeuszem Krzakowskim.

W kwietniowych wyborach do sejmiku wojewódzkiego uzyskał największe poparcie w okręgu legnickim. Otrzymał aż  21 480 głosów.

Nowy członek zarządu województwa udziela się w Towarzystwie Miłośników Legnicy PRO LEGNICA, zasiada we władzach tej organizacji. Po godzinach jest … gitarzystą w amatorskich zespołach rockowych.

Przeczytaj także

Nowe na stronie