Połączenie kolejowe Legnica – Złotoryja kluczową inwestycją nowych władz Dolnego Śląska!

Wszystko wskazuje na to, że pociągiem z Legnicy do Złotoryi pojedziemy zgonie z planem czyli w 2026 roku. Przywrócenie tej linii – to jeden z priorytetów nowej koalicji rządzącej Dolnym Śląskiem, którą tworzą Koalicja Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga.

Marszałek Dolnego Śląska Paweł Gancarz wraz z zarządem województwa oraz przedstawicielami sejmikowych klubów radnych zaprezentowali umowę koalicyjną, która określa najważniejsze kierunki współpracy na najbliższe 5 lat.

Wśród nich jest przywrócenie tak bardzo oczekiwanego połączenia na trasie Legnica – Złotoryja.

W ubiegłym roku wyłoniono wykonawcę modernizacji linii numer 284, która złotoryjanom pozwoli dotrzeć do Legnicy w 17 minut, a do Wrocławia w 62 minuty. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2026 roku.

Władze województwa dolnośląskiego zadeklarowały także kontynuację prac w zakresie:

  • budowy linii kolejowej Lubin – Polkowice Głogów
  • rozbudowy drogi A4
  • budowy drogi Lubin – Prochowice – Wrocław.

– Porozumienie programowe to szereg zadań, jakie stawiamy przed sobą na najbliższe lata. To zadania konkretne, ambitne i zamierzamy je zrealizować w tej pięcioletniej kadencji. To efekt współpracy dwóch sejmikowych klubów radnych: klubu Trzeciej Drogi-Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Klubu Koalicji Obywatelskiej – wyjaśnia marszałek Paweł Gancarz.

– W konsensusie, równowadze i partnerstwie oraz w myśl demokratycznych zasad wypracowaliśmy zasady naszej współpracy i priorytety, które będziemy realizowali. Dziś deklarujemy Państwu współpracę wokół idei „Koalicji 15 października”, która jest dla nas dużą wartością. Mamy niezwykle ambitny program dla Dolnego Śląska na najbliższe 5 lat – mówiła Monika Włodarczyk, przewodnicząca sejmikowego klubu Koalicji Obywatelskiej.

Całą umowę można przeczytać poniżej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie