REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Prezydent grabarzem teatru? (WIDEO)

Bez finansowego wsparcia grozi nam bankructwo – przewiduje dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb. Zwykle właśnie latem przedstawiał dziennikarzom zarys sezonu teatralnego. Tymczasem plany na kolejny sezon to dziś: brak spektakli, premier i edukacji teatralnej. Prezydent Tadeusz Krzakowski, który odpowiada za kłopoty finansowe teatru, nie chce o sprawie słyszeć.

Sprawa wycofania się miasta Legnicy ze współfinansowania działań Teatru Modrzejewskiej nadal spędza sen z powiek nie tylko jego kilkudziesięciu pracownikom Modrzejewskiej, ale i rzeszy jego miłośników. Dobiegający końca sezon obrazuje skutki decyzji prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Zwykle bowiem widzowie mogli liczyć na pięć premier.

– Tamtem sezon był dla nas bardzo trudny. Zrobiliśmy dwie duże zespołowe premiery oraz jedną małą. Można powiedzieć, że były to dwie i pół premiery – tłumaczy Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Więcej w materiale WIDEO:

Tadeusz Krzakowski od własnej decyzji odcina się jak może, każde zapytanie czy próbę rozpoczęcia dialogu przekierowując w stronę Urzędu Marszałkowskiego. Wszystko wskazuje na to, że o sporze jednostek zdecyduje sąd. To z pewnością jednak potrwa. Zdecydowanie dłużej niż życie legnickiego teatru w obecnej kondycji – ocenia jego dyrektor, który liczy teraz na przchylność radnych sejmiku. Właśnie nad zwiększeniem budżetu Modrzejewskiej.

– Jeżeli 13 lipca sejmik nie zwiększy nam budżetu to po prostu zbankrutujemy. To prosta historia – nie kryje szef legnickiego teatru. – Jeśli zwiększy – złapiemy oddech, choć ciężko dziś o tym mówić, bo to wróżenie z fusów – przyznaje Głomb.

TEATR ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA – to najnowsza inicjatywa Modrzejewskiej. Z budżetem zmniejszonym o kwotę gwarantowaną od lat przez miasto teatru nie będzie stać nie tylko na granie spektakli czy wystawianie premier, ale też choćby edukacji teatralnej, na której korzystają przecież najmłodsi mieszkańcy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie