Przekroczone stany alarmowe Kaczawy i Czarnej Wody. Najwyższy stopień zagrożenia

Stany alarmowe rzek Kaczawa i Czarna Woda zostały przekroczone. Legnica na mapie ostrzeżeń hydrologicznych IMGW zaznaczona została na czerwono. Wydano trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia.

W wyniku spływu wód opadowo-roztopowych na Czarnej Wodzie prognozowane są wzrosty i wahania stanów wody w strefie powyżej stanów alarmowych – informuje IMGW.

– Stan alarmowy Czarnej Wody jest przekroczony. Cały czas monitorujemy sytuację. Nie stwarza ona zagrożenia dla mieszkańców. Lokalnych podtopień nie da się uniknąć, jednak jak informuje nasz wydział zarządzania kryzysowego widać tendencje spadkowe we wzbieraniu rzeki – powiedział nam Piotr Seifert, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legnicy.

Spada również poziom Kaczawy. Dziś rano – w środę 27 grudnia – poziom w Duninie wynosił 145 cm, a stan alarmowy wynosi 2 metry.

– Utrzymujący się w ostatnich dniach wysoki poziom stanu Kaczawy spowodowany był m.in. spuszczeniem wody ze zbiornika Słup, który przygotowywany jest na wody roztopowe – dodaje Piotr Seifert.

Tendencja spadkowa wzbierania rzek może się okazać chwilowa, bo na sobotę znowu zapowiadane są opady deszczu, a woda z góry nie przestaję spływać.

Przeczytaj także: Skora zalała Urząd Gminy w Zagrodnie

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie