REKLAMA

spot_img

W Jaworze powstanie centrum przesiadkowe. Legnica może tylko zazdrościć

Tuż przy dworcu kolejowym w Jaworze na terenie przejętym przez miasto od PKP, powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Burmistrz Emilian Bera zaprezentował wizualizację inwestycji. Jawor lada dzień będzie aplikował o unijne dofinansowanie.

– W samym sercu Jawora, tuż przy dworcu PKP, rozpoczyna się nowy rozdział w historii miejskiej komunikacji. Budujemy nowoczesne centrum przesiadkowe. To nie tylko odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców w zakresie mobilności, ale także ambitny krok w kierunku przekształcenia miasta w przestrzeń przyjazną dla wszystkich podróżnych – poinformował na Facebooku Emilian Bera, burmistrz Jawora.

Przy centrum przesiadkowym powstaną miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów, ławki, w planach są nasadzenia zieleni. Na terenie centrum dostępne będzie Wi-Fi.

Tymczasem w Legnicy …

Prezydent Tadeusz Krzakowski plan budowy centrum przesiadkowego w obrębie ulic Dworcowej, Kolejowej, Kartuskiej i Konduktorskiej, ogłosił już dziesięć lat temu, tuż przed wyborami samorządowymi. Niestety, na szumnych zapowiedziach się skończyło. Miasto do dziś nie weszło nawet w posiadanie 1,5-hektarowej działki. Prezydent Tadeusz Krzakowski i jego współpracownicy w temacie centrum nabrali wody w usta.

Więcej o centrum przesiadkowym w Legnicy, które powstaje od dekady, pisaliśmy na PulsLegnicy.pl tutaj.

Przeczytaj także

Nowe na stronie