REKLAMA

spot_img

Chwilę przed tragedią kupował alkohol. Wiemy, kim jest Vadym L. zabójca 21-letniej Oli

Prokuratura Rejonowa w Legnicy przedstawiła zarzut zabójstwa Vadymowi L., obywatelowi Ukrainy, który prowadząc samochód z dużą prędkością na osiedlowej uliczce, uderzył w idącą młodą kobietę, zabijając ją na miejscu.

Vadym L.  – to 24 – letni pracownik fizyczny z Ukrainy. Nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,26 mg/l alkoholu (ok. 2,5 promila). Pijani byli także dwaj Ukraińcy, którzy podróżowali z Vadymem L.

– Prokurator przedstawił Vadymowi L. zarzut zabójstwa, który zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Kolejne czyny dotyczą prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości kwalifikowanego i niestosowania się do wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania pojazdu – mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Do tragedii doszło 19 lipca 2023 r. w Legnicy. Funkcjonariusze policji otrzymali tego dnia zgłoszenie o pijanych mężczyznach, którzy poruszają się samochodem i kupują kolejny alkohol. Kiedy pojazd został zlokalizowany, jego kierowca rozpoczął ucieczkę przed policją. Jadąc z dużą prędkością osiedlową uliczką stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w idącą 21-letnią kobietę. Biegły oszacował wstępną prędkość pojazdu na ok. 70-80 km/h. Tymczasem w miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta została odrzucona na kilkanaście metrów, jej ciało przeleciało nad ogrodzeniem i upadło na prywatnej posesji. Poniosła śmierć na miejscu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie