REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

LEGNICA: Tłumy na aukcji Stowarzyszenia „Otwórz Serce”. Zebrano ponad 40 tys. zł [ZDJĘCIA]

Aukcja legnickiego Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce” to już tradycja. Odbyła się po raz 16. W tym roku udało się zebrać ponad 40 tys. zł, ale dojdą do tego jeszcze pieniądze z aukcji internetowych.

– Jestem przeszczęśliwa – mówiła tuż po zakończeniu aukcji prezes stowarzyszenia Anna Kącka. – Te pieniądze wystarczą nam na cały rok. Zachowamy ciągłość prowadzonych zajęć terapeutycznych, a może nawet jeszcze pojedziemy na wycieczkę – dodaje prezes Anna Kącka.

Na aukcji wystawiono ponad 200 przedmiotów. Najwyższą cenę osiągnął dwukrotnie licytowany Miś Panda przekazany przez Klub Motocyklowy „Dopalacze Mc Poland”. Gigantyczna maskotka osiągnęła kwotę ponad 2 tys. zł, by ostatecznie stać się własnością podopiecznych stowarzyszenia. Za 1,5 tys. sprzedano THL5, czyli twardy hełm lotniczy, używany przez polskich pilotów śmigłowców wojskowych.

Jak świeże bułeczki szły własnoręcznie wykonane anioły, przepiękne bożonarodzeniowe stroiki, miody, nalewki, a także vouchery m.in. do hotelu na Polanie Jakuszyckiej, na wycieczkę na Stawy Milickie czy  zabiegi presoterapii i diagnozę logopedyczną.

Legnickie Stowarzyszenie „Otwórz Serce”, założone zostało z inicjatywy rodziców dzieci z Zespołem Downa oraz innymi niepełnosprawnościami. Ma pod swoją opieką ponda 60 osób.

Przeczytaj także

Nowe na stronie