Trzecie podejście do wyboru dostawcy prądu dla Legnicy w 2023 r.

Urząd Miasta Legnicy po raz trzeci ogłosił przetarg na zakup energii elektrycznej dla jednostek gminy Legnica. Czy tym razem się uda, okaże się 24 listopada.

Dwa pierwsze przetargi zostały unieważnione. W pierwszym jedyny oferent zaproponował cenę o 400 proc. wyższą od dotychczas obowiązującej. Do drugiego nikt się nie zgłosił. Trzeci ogłoszono 10 listopada.

Czasu pozostało niewiele, a chodzi o prąd dla wielu instytucji m.in. miejskich szkół i przedszkoli świetlic terapeutycznych,  Domu Pomocy Społecznej, Pogotowia Opiekuńczego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej czy Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Spokojnie mogą spać tymczasem samorządy skupione w grupie zakupowej, której powstanie już w 2012 r. zainicjował prezydent Lubina Robert Raczyński. Tam podwyżki cen energii nie osiągnęły nawet 200 proc.

– Jak idzie do sklepu indywidualny klient to kupuje w zupełnie innej cenie niż hurtownia od producenta. Inne jest siła argumentów grupy – mówi tvregionalna.pl Robert Pawłowski, burmistrz Złotoryi.

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski nie zdecydował się przystąpić do Grupy Zakupowej Lubin.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie