spot_img

Znowu to samo… Miedź traci punkty w końcówce meczu

W spotkaniu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy, piłkarze Miedzi Legnica przegrali na własnym stadionie z Widzewem Łódź 0:1. Legniczanie ponieśli w tym sezonie aż siedemnaście porażek.

Do spotkania z Widzewem, Miedź przystępowała jako pewny spadkowicz z PKO BO Ekstraklasy. Mimo bardzo dobrego początku sezonu, łodzianie nadal teoretycznie mogli spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zwycięstwo nad Miedzią, zapewniłoby im utrzymanie.

Pierwsze 45 minut z pewnością rozczarowało kibiców zgromadzonych na stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Kibice Miedzi liczyli na to, że zawodnicy będą chcieli godnie pożegnać się z Ekstraklasą. O pierwszej połowie najprościej napisać, że po prostu się odbyła. W grze obu zespołów było sporo niedokładności a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron wcale nie było znacznie lepiej, ale już byliśmy świadkami sytuacji bramkowych. Dwie dobre okazje dla Widzewa zmarnował Pawłowski. Był moment, w którym wydawało się, że to Miedź będzie cieszyła się z prowadzenia… Wtedy jednak Dominik Kun ograł obrońców gospodarzy i pokonał Abramowicza. Podopieczni Grzegorza Mokrego po raz kolejny stracili punkty w końcówce meczu. Dzięki zwycięstwu, Widzew zapewnił sobie utrzymanie w PKO BO Ekstraklasie.

Miedź Legnica – Widzew Łódź 0:1 (0:0)