Kiedy darmowe autobusy dla uczniów i seniorów w Legnicy? Prezydent podał datę

Jedną z flagowych obietnic wyborczych Macieja Kupaja było przywrócenie w Legnicy bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów oraz osób powyżej 65 roku życia. Kiedy zostanie zrealizowana?

Uczniowie legnickich szkół podstawowych i średnich bezpłatnie z autobusów MPK korzystali w latach 2019-2020. Taką ulgę w radzie miejskiej przeforsowali wówczas radni Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, mimo sprzeciwu ówczesnego prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Młodzież i seniorzy za długo bez biletów jednak nie pojeździli. Uchwała została skasowana po kilkunastu miesiącach, gdy PiS wszedł w koalicję z prezydentem.

Maciej Kupaj już na początku kampanii wyborczej zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Legnicy, przywróci bezpłatną komunikację dla uczniów i legniczan pow. 65 roku życia. Co ciekawe, to właśnie on i Jarosław Rabczenko byli autorami uchwały z 2019 roku.

Kiedy zatem Maciej Kupaj zrealizuje obietnicę? Zdradził to podczas niedawnego spotkania z działaczami legnickich klubów sportowych. Prezydent oświadczył, że bezpłatna komunikacja w Legnicy zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku.

Przeczytaj także

Nowe na stronie